Theaterjournaal hoofdpagina
Nieuws
Jeroen Leenders jurywinnaar van VARA Leids Cabaret Festival 2010
Het VARA Leids Cabaret Festival 2010 is gewonnen door de Belg Jeroen Leenders. De jury noemde hem onder meer een performer pur sang en een man bij wie je nooit helemaal comfortabel onderuitgezakt in je stoel kan zitten. “Jeroen gaat de zware onderwerpen niet uit de weg. Terrorisme nivelleert hij tot ronduit lastig, als je daar wekelijks mee geconfronteerd wordt. Als je op een markt komt, waar elke week iemand opgeblazen wordt, dan is het lastig dat jij geen tomaatjes kunt kopen als je daar zin in hebt. De kracht om grote thema’s vanuit puur menselijk opzicht te bekijken en dat ook nog nog eens op zeer virtuoze wijze te beschrijven, maakt dat Jeroen ons meeneemt in het universum waarin hij zich begeeft. Doordat het zijn observatie is, hoe absurdistisch of grof die soms ook is. Je gaat er in mee, omdat het zijn bijna naïeve manier is om de wereld te bekijken. Hij, die op cynische wijze, positief in het leven wil staan,” aldus de jury.

De publieksprijs ging naar de jongere broer van cabaret Javier Guzman (die in 2002 de jury- én publieksprijs won); Emilio Guzman. De jury: “Emilio heeft meer dan voldoende eigenheid, om zonder het benoemen van zijn broer zijn weg binnen de theaterwereld te vinden. We weten zeker dat er binnen no time over ‘de broers Guzman’ gesproken zal worden, als gelijkwaardige cabaretiers. Emilio bezit een voortreffelijke timing. Weet precies wanneer hij een grap moet plaatsen. Hij straalt een zelfzekerheid uit en neemt ook voldoende rust. Bij elk optreden tijdens dit festival groeide hij steeds meer in zijn verhaal en in zijn zelfvertrouwen. Zijn observaties zijn intelligent. Zijn ergernissen oprecht. Fijn om iemand te zien, die de situatie in Nederland niet uit het oog verliest. En zich daaraan durft te storen op een podium zonder belerend te zijn. De manier waarop hij zijn persoonlijke verhaal in het programma verweeft, is knap. Het is nooit te privé, het wordt gebruikt om het verhaal te ondersteunen. De conclusies die hij trekt, zijn bijna filosofisch te noemen.”

Bart Cannaerts was de derde finalist. De komende maanden gaan de drie met elkaar op tournee langs de Nederlandse theaters.

Eerdere winnaars van het Leids Cabaret Festival waren onder anderen Najib Amhali, Sanne Wallis de Vries, André Manuel en Micha Wertheim.
Bron: VARA Leids Cabaret Festival, Datum: 14-02-2010

Ander nieuws
meer nieuws...
Artikelen Theaterjournaal RSS
meer artikelen...
Advertentie
redacteuren
gezocht
In première
09-02 De broekophouder
10-02 De boot en het meisje
10-02 Hemels
10-02 Rosa sub rosa 9: Europa 5.1
12-02 De Gebroeders Leeuwenhart
17-02 Wil je in ons groepje?
17-02 Saturday Night Fever
17-02 Ich habe den Driegroschenblues
17-02 Maanvirus
17-02 Calendar Girls
Advertenties