Theaterjournaal hoofdpagina
Artikel

Mega Mindy en de Poppenmeester [Studio 100]

Regie: Jasper Verheugd. FAMILIE

Mega Mindy en de Poppenmeester
Speciaal voor de première van ‘Mega Mindy en de Poppenmeester’ hebben ze bij Theaters Tilburg een roze loper uitgerold in plaats van een rode. De kinderen worden als ware VIPS ontvangen. Voordat de voorstelling begint, kunnen ze zich te goed doen aan de felrode en felblauwe limonade die op de lange tafels al klaarstaat. Er wordt goed voor de inwendige mens gezorgd, want de kinderen moeten hun heldin helpen de slechteriken te pakken.

In deze tweede theatershow heeft Mega Mindy al snel een stel bankrovers tegengehouden. De rust lijkt te zijn wedergekeerd en Mega Mindy, die alleen tot superheldin transformeert als er gevaar dreigt, kan haar roze pak weer uittrekken en als politieagent Mieke Fonkel door het leven gaan. Ze bereidt samen met commissaris Migrain de verjaardag van vriend en collega Toby voor. De commissaris heeft als speciale verrassing voor Toby kaartjes gekocht voor de voorstelling van een magiër. Wanneer de show is afgelopen, gebeuren er allemaal vreemde dingen. Niemand is nog zichzelf, behalve Mieke. Ze ontdekt dan ook snel dat de magiër hier achter zit. Ze besluit om hem op te pakken voordat de situatie nog erger wordt. Maar hierbij heeft ze de hulp van de kinderen nodig. Zou het lukken?

Versmolten met alter ego
Mega Mindy en de Poppenmeester
Zowel in de tv-serie, films en de twee theatervoorstellingen wordt de hoofdcast vertegenwoordigd door dezelfde spelers. Sinds 2006 speelt Free Souffriau de rol van Mega Mindy/Mieke en Louis Talpe de rol van Toby. Andere rollen zijn onder anderen weggelegd voor Fred van Kuyk als opa, en Anton Cogen als commissaris. Wanneer een acteur al enkele jaren hetzelfde personage speelt, lijkt het er soms op alsof ze helemaal versmelten met hun alter ego. Dat is bij de hoofdpersonages van deze voorstelling zeker het geval. Of je ze nu op televisie of op het toneel ziet, je zou haast gaan denken dat ze echt bestaan. Ook zijn ze heel goed op elkaar ingespeeld. Wanneer de één uitbundige bewegingen maakt, beweegt de ander juist rustig. Hierdoor hoeven de kinderen niet als ‘nee schudders’ naar het podium te kijken om te zien wat er allemaal gebeurt. Verder is de voorstelling voor iedereen goed te volgen doordat het decor niet te veel afleidt en de teksten simpel gehouden zijn.

Moment van ontlading
‘Mega Mindy en de Poppenmeester’ is een leuke en spannende show. Om de spanning niet al te hoog op te laten lopen wordt er regelmatig een liedje gezongen zodat er even een moment van ontlading is. Behalve de van televisie bekende songs als ‘Het is tijd voor Mega Mindy’ die uit volle borst wordt meegezongen, zijn er ook wat nieuwe nummers. Hierin worden bepaalde situaties uit de voorstelling bezongen. Het maakt de kinderen niet uit of ze de liedjes kennen of niet. Ze vinden het prachtig. Daarnaast worden ze uitgenodigd te reageren op wat er op het podium gebeurt en de acteurs gaan daar ook op in. Studio 100 laat met deze show duidelijk zien dat ze echte specialisten zijn in het maken van kindervoorstellingen.

Speciale verrassing
Mega Mindy en de Poppenmeester
Copyright Monica Hoogmoed
In de foyer aangekomen, rennen de kinderen op de tafels af waar de limonade alweer uitgestald staat. De show heeft iedereen erg dorstig gemaakt. Nog maar nauwelijks bekomen van de voorstelling, wacht er nog een speciale verrassing voor de aanwezigen. Omdat het de première is, komen alle spelers de foyer in om de kinderen gedag te zeggen. Er worden honderden handjes geschud en de camera’s blijven flitsen. Want wie wil er nu niet op de foto met zijn of haar held(in). Zelfs de boeven blijken toch wel aardig te zijn. Eén ding is duidelijk: de kinderen hebben een topmiddag gehad waar ze nog lang over zullen napraten. 





Artikel informatie
Redacteur: Monica Hoogmoed [www.web-tekstontwerp.nl]
Gezien: 25-09-2010 in Theaters Tilburg in Tilburg
Speelperiode: tot en met 06-02-2011
Cast:
  • Free Souffriau
  • Louis Talpe
  • Anton Cogen
  • Miguel Stigter
  • Bente van de Brand
  • e.a.
meer...
Meer artikelen van deze toneelgroep: meer...

Artikelen Theaterjournaal RSS
meer artikelen...
Advertentie
redacteuren
gezocht
In première
18-05 Hoer
19-05 HaRT
19-05 Madama Butterfly
24-05 Delft Fringe 2012
24-05 Als je mij maar nooit vergeet
25-05 Fries StraatFestival 2012
25-05 Operadagen Rotterdam 2012
Nieuws
meer nieuws...
Advertenties